+48 22 403 11 00 | 723 200 411

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest jedną z metod oczyszczania skóry twarzy. Pozwala na głęboką regenerację i odświeżenie skóry poprzez efektywne jej oczyszczenie.

Jak działa zabieg?

Peeling kawitacyjny to zabieg, w którym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej słyszalność ucha ludzkiego (powyżej 20kHz), które oddziałują na skórę poprzez przyjemną wibrację i mikromasaż. Kluczowymi parametrami, za pomocą których opisuje się falę ultradźwiękową, są jej częstotliwość – wyrażana w hercach i intensywność („gęstość strumienia energii”) – wyrażana w watach na cm². W zastosowaniach terapeutycznych przyjmuje się, że bezpiecznym limitem są 2 W/cm². Częstotliwość natomiast wpływa na głębokość wnikania energii w nasze ciało. Generalna zasada jest taka, że im niższa częstotliwość, tym głębsze jest wnikanie energii ultradźwięków. Dla najczęściej stosowanych w kosmetyce częstotliwości: 1 MHz oraz 3 MHz głębokość wnikania energii ograniczona będzie do (odpowiednio) 8–15 mm i 2–5 mm. Jak widać, sprzęty wyposażone w głowice działające z częstotliwością 1 MHz będą znakomicie nadawały się do zabiegów na ciało, np. do terapii głębokiego cellulitu. Głowica 3 MHz będzie dobrze sprawdzać się w zabiegach na twarz lub w terapiach płytkiego cellulitu. Działanie ultradźwięków polega w skrócie na ich mechanicznym oddziaływaniu – pobudzeniu w komórkach różnorodnych procesów: regeneracji, metabolizmu, odbudowy.

Peeling kawitacyjny – zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia zakonczonego metalową szpatułką wytwarzającego fale ultradźwiękowe niskiej częstotliwości, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji -powstawanie pęcherzyków kawitacyjnych dlatego zjawisko kawitacji nazwa się potocznie zimnym gotowaniem wody.

Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek naskórka i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju i bakterii .

Z pomocą tego zabiegu można usunąć nadmiar sebum z porów i mieszków włosowych, pozbyć się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii.

Działanie peelingu kawitacyjnego na skórę:

• Usuwa powierzchowne zanieczyszczenia skóry

• Usuwa martwe komórki warstwy rogowej naskórka

• Uwalnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych

• Przyśpiesza mikrokrążenie

• Wspomaga w leczeniu trądziku poprzez swoje działanie sterylizujące

• Poprawia i rozluźnia strukturę blizn

Rezultaty po kuracji?

Po zabiegu skóra jest gładka, jaśniejsza i, co istotne, nie występuje ryzyko podrażnienia. Dzięki kawitacji usunięte zostają zrogowaciałe komórki naskórka oraz nadmiar łoju, dochodzi do odblokowania ujść mieszków włosowych. Dodatkowo uzyskuje się efekt bakterio- i grzybobójczy, co w przypadku skór trądzikowych jest ważnym elementem terapii. Ponadto ultradźwięki działają stymulująco, pobudzają metabolizm komórek, przyspieszają odnowę struktur komórkowych.

 

Z ilu zabiegów składa się pełna kuracja?

Peeling kawitacyjny może być wykonywany w serii lub stanowić przygotowanie do innego zabiegu. Przy trądziku, w zależności od stopnia zaawansowania, zabieg wykonuje się co dwa tygodnie, a potem raz w miesiącu. W pielęgnacji skóry normalnej lub suchej: co 3 – 4 tygodnie.